Ponad 20 lat wspieramy biznes. Doradzamy, jak podejmować i realizować trudne przedsięwzięcia. Czasem odradzamy.

-----------

WŁODZIMIERZ GŁOWACKI

Każdy projekt traktujemy indywidualnie. Dobieramy kompetencje i tworzymy strategie – szyjemy na miarę.

-----------

dr Jędrzej Jakubowicz

Przewidujemy zachodzące zmiany, co pozwala nam dostosować strategię działania nawet przy najbardziej nietypowych sprawach.

-----------

Joanna Basińska

Zabezpieczamy interesy przedsiębiorców. Minimalizujemy zagrożenia i pomagamy w procesie realizacji projektów inwestycyjnych.

-----------

Rita Świętek

previous arrow
next arrow
Slider

Indywidualny rozkład czasu pracy nie może naruszać przepisów

Czy pracodawca ma obowiązek zgodzić się na indywidualny rozkład czasu pracy?

Zgodnie z art. 142 KP pracodawca nie ma obowiązku wyrażenia zgody na objęcie pracownika indywidualnym rozkładem czasu pracy.

Niemniej na wniosek pracownika należącego do kościoła lub innego związku wyznaniowego, pracodawca jest zobowiązany ustalić mu indywidualny rozkład czasu pracy, który umożliwi takiemu pracownikowi obchodzenie świąt przypadających w określonym dniu każdego tygodnia. Obowiązek ten wynika z § 1 ust.1 Rozporządzenia Ministrów Pracy i Polityki Socjalnej oraz Edukacji Narodowej w sprawie zwolnień od pracy lub nauki osób należących do kościołów i innych związków wyznaniowych w celu obchodzenia świąt religijnych nie będących dniami ustawowo wolnymi od pracy (Dz.U. Nr 26, poz. 235).

Autor: Joanna Basińska
Data publikacji: 25.10.2016
Miejsce publikacji: Rzeczpospolita

Artykuł dostępny tutaj 

KANCELARIA PRAWNICZA GŁOWACKI I WSPÓLNICY

BIURO W POZNANIU

ul. Paderewskiego 8
61-770 Poznań

e-mail: poznan@gwlex.pl
tel. +48 61 221 74 51
fax +48 61 221 74 53

KRS 0000295680
REGON 300731875
NIP 7811811954
BIURO W WARSZAWIE

ul. Nowy Świat 2
00-497 Warszawa

e-mail: warszawa@gwlex.pl
tel. +48 22 364 44 54
fax +48 22 364 44 54